Mikulášská nadílka

Dílničky pro děti

Dne 7. 12. od 14:30 - 15:30.

Zájemci se nahlásí u p. učitelek

Vánoční tvoření

Besídka

Distanční výuka

Vážení rodiče, jsme rádi, že jsme stále "v provozu", ale v případě uzavření mateřské školy máme pro Vás následující informace.

Novela školského zákona, zavádí pro děti povinnost účastnit se distanční výuky jako součásti povinné školní docházky. Novela je reakcí na epidemii virového onemocnění Covid -19. Povinná výuka na dálku se má týkat krizového stavu podle krizového zákona nebo uzavření škol z nařízení ministerstva zdravotnictví či krajské hygienické stanice.

Mateřská škola bude povinna poskytovat vzdělávání distančním způsobem pouze dětem, pro které je předškolní vzdělávání povinné. Bude ho muset spustit tehdy, pokud do školky nebude moc přijít víc než polovina dětí, kterých se povinná předškolní výchova týká. V případě, že bude mateřská škola uzavřena, distanční výuka začne probíhat od následujícího dne. Na webu školy budou zveřejněny pracovní materiály na každý týden.

Prosíme rodiče, procvičujte tyto body po celou dobu (nahodile, během volných chvilek), ideálně každý den. Hotové výtvory a pracovní listy si uschovejte a odevzdejte při návratu dítěte do školky paním učitelkám. Tento způsob výuky mohou využít i ostatní děti, které jsou např. nemocné nebo dlouhodobě nepřítomné.

Pokud Vám bude cokoliv nejasného, obraťte se na nás telefonicky na č. 416 797 031, rádi Vám vše vysvětlíme a poradíme. Sledujte web školy, průběžně budeme přidávat i náměty na domácí tvoření s dětmi, cvičení, zpívání apod. Budeme rádi, pokud nás budete průběžně informovat o pokrocích dětí při domácím vyučování.

Ve formulářích pro rodiče již nyní naleznete plán distanční výuky na listopad, mohou ho využít děti, které jsou nemocné nebo z jiného důvodu dlouhodobě nepřítomné.

Divadlo

Dne 27. 11.  od 9:30 bude v MŠ divadlo "O čertovi"

Prosíme o úhradu 80,-

Přesunuto!

Pokyny

Rodiče

Před budovou školy dodržujte rozestupy 2 m.

Po zazvonění vyčkejte až budete vyzváni ke vstupu.

V šatně mohou být pouze 2 dospělé osoby, ostatní čekají před vchodem.

V šatně se zdržte pouze po nezbytnou dobu.

Použijte dezinfekci, návleky a vstupujte vždy pouze se zakrytým nosem a ústy!

Informace pro rodiče platné od 01. 10. 2020

V sekci formuláře pro rodiče naleznete Informace pro rodiče platné od 01. 10. 2020.

Rodičovská schůzka

Rodičovská schůzka po doporučení OHES vzhledem k situaci odložena.
Informace budou zveřejněny na webu ve Formulářích pro rodiče, veškeré dotazy, připomínky a nápady s Vámi rádi probereme a vyřešíme. Prosíme jen o nahlášení termínu případné schůzky s námi předem.

Akce MŠ 2020 - 2021

Akce                                                                Termín

Zahájení školního roku                                            1. 9. 2020
Výlet na včelí a kozí farmu - šablony                          září
Pouštění draků                                                                říjen
Výlet hvězdárna - šablony                                           listopad
Dýně a strašidla                                                              listopad
Výlet do muzea - šablony                                             prosinec
Dílničky rodičů a dětí - šablony                                   prosinec
Vystoupení u stromu a pro seniory                           prosinec
Adventní výstava                                                           prosinec
Besídka                                                                            prosinec
Za zvířátky s myslivcem - šablony                             leden
Karneval                                                                             únor
Masky broučků a vynášení Zimy - šablony             podle počasí
Dílnička rodičů a dětí - šablony                                   duben
Velikonoční výstava Úštěk                                              duben
Zajíčkův poklad - šablony                                              duben
Plavecký výcvik                                                        duben - červen
Kdo žije u vody - šablony                                               květen
Výlet - divadlo Spejbla a Hurvínka                               červen
Školková olympiáda ke dni dětí                                    červen
Rozloučení se školáky, vystoupení pro veřejnost     červen

Pokyn ředitelky školy k provozu MŠ

Vážení rodiče, v sekci Formuláře pro rodiče naleznete pokyn ředitele školy platný od 01. 09. 2020.
Prosíme Vás o pečlivé prostudování.

Kdy do školky ano a ne?

Pečeme a zdobíme perníčky

V mateřské škole jsme 2. 12. 2019 pekli a zdobili perníčky. Děti běhěm dne pekly perníčky, pracovaly s těstem, vykrajovaly a zdobily. Dále vyráběly vánoční skřítky z větviček a z juty. Odpoledne vyráběly andílky ze skládaného papíru.
Foto ve fotogalerii
Bubáci a strašidla

V mateřské škole jsme 30. 10. 2019 měli akci "Bubáci a strašidla". Děti během dne dlabaly dýně, vyráběly různé výrobky a prošly v maskách lampionový průvod vesnicí.
Více foto ve fotogalerii

RYCHLÝ KONTAKT

Mateřská škola Lovečkovice

Kontaktní osoba: Dana Růžičková, ředitelka